Mainos

  • Allright
  • Bikeforum
  • Harvia
  • VRP

Mainos
Mainos
VRP - Rakennushankkeen luotettava yhteistyökumppani
Mainos
Bikeforum Oy - Meidän kauttamme saat kaiken tarvitsemasi moottoripyöräilyyn ja mopoiluun.
Mainos

Aikataulu

MX-liiga Lievestuore 11.- 12.8.2018 

KILPAILUN AIKATAULU


KATSASTUS JA ILMOITTAUTUMINEN


Pe                 10.8.2018      18:00 - 21:00                

La                  11.8.2018      07:00 - 08:00 ja 18:00 – 21:00

Su                 12.8.2018      07:00 - 08:00  

Sunnuntain kilpailijat pääsevät varikolle lauantaina noin klo 18:00 – alkaen.

AIKATAULU LAUANTAI 2018

Alleviivatut ajat ovat virallisia alkamisaikoja, muut non-stop formaatin mukaisesti viitteellisiä.

 

MX-liiga Lievestuore 11.- 12.8.2018

 

KILPAILUN AIKATAULU

 

 

KATSASTUS JA ILMOITTAUTUMINEN

 

 

Pe 10.8.2018 18:00 - 21:00

 

La 11.8.2018 07:00 - 08:00 ja 18:00 – 21:00

 

Su 12.8.2018 07:00 - 08:00

 

Sunnuntain kilpailijat pääsevät varikolle lauantaina noin klo 18:00 – alkaen.

 

AIKATAULU LAUANTAI 2018

 

Alleviivatut ajat ovat virallisia alkamisaikoja, muut non-stop formaatin mukaisesti viitteellisiä.

 

 

 

08:45 KULJETTAJAKOKOUS LÄHTÖPUOMILLA

 

 

 

09:00 MX65 ryhmä A starttiharjoitus 2min + harjoitus 5 min + aika-ajo 10 min

 

15 nopeinta A-finaaliin

 

 

 

09:30 MX65 ryhmä B starttiharjoitus 2min + harjoitus 5 min + aika-ajo 10 min

 

15 nopeinta A-finaaliin

 

 

 

10:00 MXC/B ryhmä A starttiharjoitus 2 min + harjoitus 5 min + aika-ajo 15 min

 

14 nopeinta A-finaaliin, loput B-finaaliin

 

 

 

10:30 MXC/B ryhmä B starttiharjoitus 2 min + harjoitus 5 min + aika-ajo 15 min

 

13 nopeinta A-finaaliin, loput B-finaaliin

 

 

 

11:00 MXC/B ryhmä C starttiharjoitus 2 min + harjoitus 5 min + aika-ajo 15 min

 

13 nopeinta A-finaaliin, loput B-finaaliin

 

 

 

11:30 MXD starttiharjoitus 2 min + harjoitus 5min + aika-ajo 15 min

 

(mikäli MXC/B ryhmää C ei ajeta, silloin aikataulu muuttuu kyseisen ryhmän ajalle)

 

 

 

TAUKO

 

 

 

12:50 MX65 BA-finaali 1.erä 10min + 1 kierros

 

13:10 MX65 A-finaali 1.erä 10min + 1 kierros

 

13:30 MXC/B C-finaali 1.erä 10min + 2 kierrosta

 

13:50 MXC/B B-finaali 1.erä 10min + 2 kierrosta

 

14:15 MXC/B A-finaali 1.erä 15min + 2 kierrosta

 

14:40 MXD 1.erä 15min + 2 kierrosta

 

 

 

TAUKO

 

 

 

15.20 MX65 A-finaali 2.erä 10min + 1 kierros

 

15:40 MX65 B-finaali 2.erä 10min + 1 kierros

 

16:10 MXC/B C-finaali 2.erä 10min + 2 kierrosta

 

16:35 MXC/B B-finaali 2.erä 10min + 2 kierrosta

 

16:55 MXC/B A-finaali 2.erä 15min + 2 kierrosta.

 

17:15 MXD 2.erä 15min + 2 kierrosta

 

 

 

17:50 PALKINTOJEN JAKO

 

AIKATAULU SUNNUNTAI 2018

Alleviivatut ajat ovat virallisia alkamisaikoja, muut non-stop formaatin mukaisesti viitteellisiä

  

08:45             KULJETTAJAKOKOUS LÄHTÖPUOMILLA

 

09.00             MXH starttiharjoitus 2 min + harjoitus 5 min + aika-ajo 10 min

 

09.30             MXB starttiharjoitus 2 min + harjoitus 5 min + aika-ajo 15 min

 

10:00             MX125 ryhmä A starttiharjoitus 2 min + harjoitus 5 min + aika-ajo 15min

 

10:30             MX125 ryhmä B starttiharjoitus 2 min + harjoitus 5 min + aika-ajo 15 min 

 

 

TAUKO                              

12:00                                   MXH                                   1.erä              10 min + 2 kierrosta

12:25                                   MXB                                   1.erä              15 min + 2 kierrosta

12:50                                   MX125                                1.erä              15 min + 2 kierrosta

 

TAUKO

 

14:00                                   MXH                                   2.erä              10 min + 2 kierrosta

14:25                                   MXB                                   2.erä              15 min + 2 kierrosta

14:50                                   MX125                                2.erä              15 min + 2 kierrosta

                     

 

15:40                                   PALKINTOJEN JAKO

Yhteistyökumppanit

Suomen Pienyrittäjäin Mainostoimisto OyOnlineSolutionsJyväskylän aikuisopistoHannu Photo