Mainos

  • Allright
  • Bikeforum
  • Harvia
  • VRP

Mainos
Mainos
VRP - Rakennushankkeen luotettava yhteistyökumppani
Mainos
Bikeforum Oy - Meidän kauttamme saat kaiken tarvitsemasi moottoripyöräilyyn ja mopoiluun.
Mainos

Aikataulu

MX-liiga Lievestuore 12.- 13.8.2017 (alustava!!!)

KILPAILUN AIKATAULU


KATSASTUS JA ILMOITTAUTUMINEN


Pe                 11.8.2017      17:00 - 21:00                

La                  12.8.2017      07:00 - 08:00 ja 18:00 – 21:00

Su                 13.8.2017      07:00 - 08:00  

Sunnuntain kilpailijat pääsevät varikolle lauantaina noin klo 18:00 – alkaen.

AIKATAULU LAUANTAI 2017

Alleviivatut ajat ovat virallisia alkamisaikoja, muut non-stop formaatin mukaisesti viitteellisiä.

 

08:50             KULJETTAJAKOKOUS LÄHTÖPUOMILLA

 

09:10             MX65 ryhmä A starttiharjoitus 2min + harjoitus 5 min + aika-ajo 15 min

20 nopeinta A-finaaliin

 

09:35             MX65 ryhmä B starttiharjoitus 2min + harjoitus 5 min + aika-ajo 15 min

20 nopeinta A-finaaliin 

 

10:00             MXC/B ryhmä A starttiharjoitus 2 min + harjoitus 5 min + aika-ajo 15 min

14 nopeinta A-finaaliin, loput B-finaaliin

 

10:25             MXC/B ryhmä B starttiharjoitus 2 min + harjoitus 5 min + aika-ajo 15 min

13 nopeinta A-finaaliin, loput B-finaaliin

 

10:50             MXC/B ryhmä C starttiharjoitus 2 min + harjoitus 5 min + aika-ajo 15 min

13 nopeinta A-finaaliin, loput B-finaaliin

 

11:15             MXD starttiharjoitus 2 min + harjoitus 5min + aika-ajo 15 min

(mikäli MXC/B ryhmää C ei ajeta, silloin aikataulu muuttuu kyseisen ryhmän ajalle)

 

TAUKO                             

 

12:50                                   MX65 A-finaali                   1.erä              10min + 1 kierros

13:10                                   MX65 B-finaali                   1.erä              10min + 1 kierros

13:30                                   MXC/B A-finaali                1.erä              15min + 2 kierrosta 

13:55                                   MXC/B B-finaali                1.erä              15min + 2 kierrosta

14:15                                   MXD                                  1.erä              15min + 2 kierrosta

 

TAUKO                             

 

15.40                                   MX65 A-finaali                   2.erä              10min + 1 kierros

16:00                                   MX65 B-finaali                   2.erä              10min + 1 kierros

16:20                                   MXC/B A-finaali                2.erä              15min + 2 kierrosta 

16:45                                   MXC/B B-finaali                2.erä              15min + 2 kierrosta 

17:05                                   MXD                                  2.erä              15min + 2 kierrosta

 

17:50                                   PALKINTOJEN JAKO



AIKATAULU SUNNUNTAI 2017

Alleviivatut ajat ovat virallisia alkamisaikoja, muut non-stop formaatin mukaisesti viitteellisiä

  

08:50             KULJETTAJAKOKOUS LÄHTÖPUOMILLA

 

09.10             MXH starttiharjoitus 2 min + harjoitus 5 min + aika-ajo 15 min

 

09.40             MXB starttiharjoitus 2 min + harjoitus 5 min + aika-ajo 15 min

 

10:05             MX125 ryhmä A starttiharjoitus 2 min + harjoitus 5 min + aika-ajo 15min

 

10:30             MX125 ryhmä B starttiharjoitus 2 min + harjoitus 5 min + aika-ajo 15 min 

 

 

TAUKO                              

12:00                                   MXH                                   1.erä              15 min + 2 kierrosta

12:25                                   MXB                                   1.erä              15 min + 2 kierrosta

12:50                                   MX125                                1.erä              15 min + 2 kierrosta

 

TAUKO

 

14:00                                   MXH                                   2.erä              15 min + 2 kierrosta

14:25                                   MXB                                   2.erä              15 min + 2 kierrosta

14:50                                   MX125                                2.erä              15 min + 2 kierrosta

                     

 

15:40                                   PALKINTOJEN JAKO

Yhteistyökumppanit

Suomen Pienyrittäjäin Mainostoimisto OyOnlineSolutionsJyväskylän aikuisopistoHannu Photo